3. Miroslav Egertstarosta města Bochov, dobrovolný hasič

Základní údaje :

věk : 47,  trvale bytem : Bochov, současné povolání : starosta města, původní povolání : celní úředník, dobrovolný hasič : ano  

Co dělám : V roce 2006 jsem byl poprvé zvolen starostou města Bochov a jsem jím doteď, tedy již třetí volební období... Moc volného času mi nezbývá, ale snažím se sportovat. S fotbalem již pomalu končím, člověk už není nejmladší. Léta kopání ve Žluticích, v Bochově a na Kolové se podepsala na stavu mých kolen. Občas ještě do branky nastoupím, ale sám vím, že to už není ono. Nějaký čas jsem v nedávné době hrál nohejbal, ale spoluhráči ubyli a soutěžní činnost našeho klubu jsme byli nuceni pozastavit. S několika kamarády jsme založili tým stolního tenisu a pak ještě jeden. Hrajeme ligu neregistrovaných i okresní přebor a už se těšíme na začátek nové sezóny, který je na dohled. Rád se podívám v tv na hezký film nebo dobrý sport.  

Čemu se chci věnovat v Zastupitelstvu Karlovarského kraje, pokud budu zvolen : chtěl bych, aby byl kraj dobrým místem pro lidi a partnerem pro města a obce. Před volbami bývá zvykem vše kritizovat a slibovat, jak po volbách bude vše jiné, lepší. Já si nemyslím, že kraj dnes funguje špatně, nicméně je potřeba tu a tam provést změny. Spousta občanů neví, jak je kraj důležitý, co pro ně dělá, co zajišťuje. Chtěl bych plnohodnotný kraj - jsou instituce, které náš kraj nemá, ale ostatní kraje ano - např. Krajský soud... Svoje působení v kraji bych chtěl zaměřit také na prohlubování podpory zejména dlouhodobé organizované sportovní činnosti ze strany kraje.    

Karlovarský kraj, jako instituce, není nefunkční, není neschopný, není prolezlý korupcí "od sklepa až po půdu", jak bychom si možná měli myslet poté, co se seznámíme s předvolebními materiály některých kandidujících stran či uskupení. Kraj však potřebuje nové impulzy, nové pohledy z praxe komunální politiky. Kraj totiž není kolbištěm k řešení republikových témat a problémů mnohdy ovlivněných stranickými zájmy parlamentních stran. Kraj je, možná trochu nadneseně řečeno, větším městem, které má specifické problémy, mnohdy odlišné od problémů trápících obyvatele jiných krajů. Možná to bychom si měli všichni uvědomit a poté a z reálného pohledu kraj vnímat, protože kraj nikdy nepostaví D6, nikdy nezruší poplatky na této komunikaci, kraj nezvýší průměrnou mzdu atd. Kraj však musí usilovat o to, aby měl kvalitní: komunikace, zdravotnictví, školství, sociální zabezpečení, integrovaný záchranný systém... - všechny snahy jsou obsaženy v našem volebním programu. Pročtěte jej. 

    

Log in

fb iconLog in with Facebook
create an account